top of page
Szukaj

Obowiązek informacyjny w języku ukraińskim.

Zaktualizowano: 4 kwi 2022

Ostatnie wydarzenia spowodowały, że coraz więcej osób prywatnych, a przede wszystkim instytucji zaangażowało się w pomoc uchodźcom, przybyłym z ogarniętej wojną Ukrainy.

Formy udzielanej pomocy bardzo szybko zaczynają być sankcjonowane przez właściwe przepisy, które pozwalają na systemowe przyjmowanie dzieci do szkół oraz pomoc materialną całym rodzinom. Samorządy oraz delegowane przez nich do wykonywania odpowiednich zadań jednostki budżetowe oraz jednostki oświatowe zaczynają przetwarzać dane osobowe ludzi, którzy przybyli do naszego kraju szukając pomocy.


Jednym z obowiązków nałożonych na administratorów danych przez przepisy o ochronie danych osobowych, jest realizacja obowiązku informacyjnego, który powinien mieć formę zrozumiałą dla potencjalnego odbiorcy. Należy pamiętać, że wiele z przybyłych osób nie posługuje się językiem polskim.

W związku z tym, przygotowaliśmy szablon, który może posłużyć do poinformowania ukraińskojęzycznych podmiotów danych, o tym kto właściwie przetwarza ich dane osobowe, w jakim celu to robi oraz jakie prawa im przysługują.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że dla ludzi których z domów wypędziła wojna, takie sprawy mogą schodzić na dalszy plan, jednak realizacja obowiązku prawnego, może stanowić kolejny przykład tego jak bardzo chcielibyśmy, żeby nasi goście poczuli, że mogą prowadzić normalne życie także w Polsce.


Pobierz gotowy wzór obowiązku informacyjnego w języku ukraińskim w pliku doc lub pdf


OBOWIAZEK INFORMACYJNY_obowiazek prawny_po ukrainsku
.docx
Pobierz DOCX • 21KB
OBOWIAZEK INFORMACYJNY_obowiazek prawny_po ukrainsku
.pdf
Pobierz PDF • 630KB

W załączniku znajdziecie Państwo wzór skrojony pod kątem realizacji obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Co prawda może zawierać niewielkie błędy językowe, jednak sama treść powinna być zrozumiała. Szablon został pomyślany w taki sposób, żeby w jak najmniejszym stopniu wymagał uzupełnień. Niemniej stworzenie w pełni uniwersalnej treści nie jest możliwe. Uzupełnienia wymagają następujące punkty:


1. АДМІНІСТРАТОР ВАШИХ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ
Iм'я: w tym miejscu proszę wpisać pełną nazwę jednostki
Aдреса: w tym miejscu proszę wpisać adres jednostki
Контактні дані: w tym miejscu proszę wpisać dane kontaktowe takie jak adres e-mail, numer telefonu
2. ІНСПЕКТОР ЗАХИСТУ ДАНИХ
Ім'я та прізвище: w tym miejscu proszę wpisać imię i nazwisko Państwa IOD
Контактні дані: w tym miejscu proszę wpisać e-mail Waszego inspektora  

4. ПРАВОВІ ОСНОВИ ОБРОБКИ
Правова передумова (з Регламентu): мистецтво 6 сек. 1 літ. c
Правова основа: w tym miejscu proszę wpisać podstawę prawną w związku z którą następuje przetwarzanie danych, np. Prawo oświatowe, ustawa o systemie oświaty lub ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy. Oczywiście ustawy proszę podawać w pełnym ich brzmieniu z numerem dziennika ustaw.

W pozostałym zakresie wzór nie wymaga uzupełnień. Miejsca do uzupełnienia proszę wypełniać alfabetem łacińskim (po polsku). Na tym etapie wystarczającym będzie przetłumaczenie samych nagłówków i uniwersalnych części tekstu.


W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji.Dodatkowe informacje:


8727 wyświetleń

Comments


Chcesz otrzymywać bezpłatne aktualności - Zarejestruj się

bottom of page