top of page
Szukaj

Normatywy kancelaryjno-archiwalne dla jednostek oświatowych

Zaktualizowano: 23 mar 2023


Przedszkola, szkoły i placówki publiczne prowadzone przez jednostki samorządu terytorialnego są jednostkami budżetowymi, a co za tym idzie zobligowane są do posiadania i stosowania normatywów kancelaryjno -archiwalnych.

Normatywy kancelaryjno - archiwalne, czyli przepisy kancelaryjne i archiwalne to:

- instrukcja kancelaryjna,

- jednolity rzeczowy wykaz akt,

- instrukcja archiwalna.

Instrukcja kancelaryjna reguluje obieg dokumentacji w organizacji, zaś instrukcja archiwalna reguluje kwestie organizacji i zakresu działania archiwum zakładowego lub składnicy akt. Z kolei jednolity rzeczowy wykaz akt stanowi kwalifikację wszystkich spraw prowadzonych w organizacji (i dokumentów z nimi związanych) wraz ze wskazaniem ich kwalifikacji archiwalnej, tj. wymaganego okresu ich przechowywania.


Oferujemy Państwu następujące usługi w zakresie normatywów kancelaryjno-archiwalnych w trzech wariantach do wyboru:

  1. Wzorcowe normatywy kancelaryjno-archiwalne dla jednostek oświatowych do samodzielnego wdrożenia

  2. Weryfikację i aktualizację normatywów kancelaryjno-archiwalnych

  3. Weryfikację i aktualizacja normatywów kancelaryjno-archiwalnych wraz ze wsparciem w kontakcie z właściwym terytorialnie archiwum państwowym

Dla jednostek oświatowych zainteresowanych zgłębieniem wiedzy z zakresu archiwizacji dokumentów i prowadzenia składnic akt/archiwów zakładowych oferujemy dodatkowo szkolenia.Jeżeli potrzebują Państwo profesjonalnej pomocy w zakresie normatywów kancelaryjno -archiwalnych, to zapraszamy do kontaktu. KLIKNIJ TUTAJ i wyślij maila o więcej informacjiDziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. W serwisie RODOsfera.pl piszemy o obowiązkach prawnych wynikających z Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych oraz innych ważnych tematach dla oświaty.Dodatkowe informacje:


407 wyświetleń

Comentarios


Chcesz otrzymywać bezpłatne aktualności - Zarejestruj się

bottom of page