top of page
Szukaj

Instrukcja wysyłania masowych wiadomości e-mail w kopii niejawnejZ niepokojem obserwujemy często popełniany błąd przy wysyłaniu mailem tej samej treści do wielu odbiorców (np. życzeń świątecznych). Niewłaściwa procedura sprawia, że w otrzymanej wiadomości widoczne są również adresy wszystkich jej adresatów.

Pamiętajmy, że e-maile, szczególnie prywatne to dane osobowe, które należy chronić.


Przy wysyłaniu wiadomości przez program do poczty zainstalowany na komputerze, proszę dodawać adresatów przy wybraniu opcji „ukryta kopia” lub „UDW (Ukryte Do Wiadomości)” Osoby otrzymujące wiadomość nie będą widziały pozostałych adresatów tej wiadomości.

W programie Outlook trzeba wybrać w głównym menu „Opcje” przycisk „UDW”. Dzięki takiej operacji na stałe pojawi się w formularzu dodatkowa linia „UDW” gdzie należy wpisywać adresatów.W programie Thunderbird należny jedynie wybrać opcję „Ukryta kopia” i wpisać adresatów.Przy wykorzystaniu poczty w przeglądarce internetowej opcja wysyłania wiadomości do adresatów w kopii niejawnej/ukrytej jest zależna od dostawcy. Jednakże najczęściej należy jedynie uruchomić funkcję „UDW” lub „Bcc” i wpisać w odpowiednim wierszu adresatów – jak prezentujemy to na poniższym przykładzie.


Dodatkowe informacje:

383 wyświetlenia

Comments


Chcesz otrzymywać bezpłatne aktualności - Zarejestruj się

bottom of page